تبلیغات شما

دبیر هیئت ورزش‌های رزمی آذربایجان غربی در گفت‌وگو با تسنیم: کاهش بودجه مانع پیشرفت هیئت‌های ورزشی آذربایجان غربی است

دبیر هیئت ورزش‌های رزمی آذربایجان غربی گفت: بعد از تغییر مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان غربی بودجه هیئت‌های ورزشی به حداقل رسیده و این مسئله عامل اصلی در پیشرفت نکردن فعالیت ورزشی است.

محمدعلی حبیب نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم درارومیه، با اشاره عملکرد ضعیف اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان غربی در حمایت از رشته های ورزشی اظهار کرد: قبل از روی کار آمدن آقای چمن گلی به عنوان مدیرکل ورزش و جوانان استان، هیئت‌ها با برنامه‌هایی که به این اداره در طول سال تحویل می‌دادند 10 الی 15 میلیون تومان به حساب هیئت‌های ورزشی واریز می‌شد تا کارشان را انجام دهند.

وی افزود: اما بعد از انتصاب آقای چمن گلی به عنوان رئیس جدید این اداره قرار بر این شد تا هیئت‌ها اول برنامه‌های خود را تحویل دهند تا اداره کل بر حسب برنامه و میزان برآوردی که از بودجه لازم برای اجرای برنامه‌ها می‌کنند و همچنین با امضاء کردن تفاهم نامه‌ای سالانه با هیئت‌ها، بودجه هیئت‌های ورزشی را واریز کند.

حبیب نژاد گفت: در سال اول، تفاهم‌نامه امضاشده بین اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان غربی و هیئت‌های ورزشی استان این برنامه به‌طور کامل و خوب اجرا شد اما در سال‌های بعد به طور کامل اجرایی نشد و با کارشکنی این اداره همراه بود که به دلیل تأمین نشدن بودجه هیئت، برنامه‌های هیئت رزمی از نظم خود خارج شد و تعدادی از آن‌ها اجرایی نشد.

دبیر هیئت ورزش‌های رزمی آذربایجان غربی گفت: ورزش‌های رزمی دارای 32 سبک است که بعد از فوتبال و والیبال، ورزش‌های رزمی پرطرفدارترین رشته ورزشی است بنابراین نیاز به توجه دارد چرا که افراد زیادی علاقه دارند تا این ورزشها را آموزش ببینند.

وی افزود: هزینه‌های هیئت ورزش‌های رزمی در سال حدود 25 الی 30 میلیون تومان است که حتی 10 در صد این هزینه‌ها به حساب هیئت واریز نمی‌شود با این مقدار بودجه هیچ کاری نمی‌توان برای این ورزش در شهر ارومیه و سطح استان انجام داد.

حبیب نژاد با اشاره به امکانات محدود و نامناسب ورزش‌های رزمی در ارومیه گفت: یک سالن اختصاصی برای ورزش‌های رزمی در ارومیه وجود ندارد تا ورزشکاران در آن جا به تمرین بپردازند و حتی برای تمرین تیم ملی موی تای که به ارومیه سفر کرده بود، با هزار منت سالن کشتی و بوکس را اجاره شد که جلوه خوبی برای شهر ارومیه نداشت.

 

https://www.tasnimnews.com

درباره admin

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*