جدید ترین اخبار
تبلیغات شما

حاشیه مسابقات بین المللی سوپرساباکی-منطقه آزاد ماکو

جهت اطلاع:

بی احترامی جناب آقای ولیزاده-مسئول منطقه آزاد ماکو نسبت به کلیه ی ورزشکاران شرکت کننده از ارومیه ، هیأت ورزشهای رزمی ، رئیس هیأت و نائب رئیس بانوان که حاضر در سالن بودند.

زبان بدن (ایما و اشاره) می‌تواند نشانگر شخصیت‌تان باشد. اگر به خوبی با طرف مقابل خود برخورد نکنید، حداقل بی احترامی هم انجام ندهید که این کار نوعی توهین است و می‌تواند منجر به ایجاد احساسات و تفکرات منفی و حتی دشمنی دیگران نسبت به فرد شود

بیش از هر چیز آنچه انسان را (علل خصوص که شخص مسئول هم باشد) تبدیل به یک فرد با کلاس ، مؤدب و دوست داشتنی می‌کند، رفتار و گفتاری است که  در یک جمع ، جلسه و یا مراسم از خود نشان می‌دهید. در این مطلب قصد داریم  از بی احترامی جناب آقای ولیزاده-مسئول منطقه آزاد ماکو در مسابقات بین المللی نسبت به نائب رئیس بانوان استان در سالن مسابقات و در انظار عمومی انجام دادن اشاره کنیم تا بلکه ایشان با تمرکز بر این نکات منفی آنها را برطرف کرده و تصویر بهتری از خود در جمع بسازد.

آقای ولیزاده-مسئول محترم منطقه آزاد ماکو،صحبت کردن با صدای بلند و داد و فریاد در مراسم یا جلسه یکی از ویژگی‌هایی است که باعث می‌شود افراد دیگر به شما به عنوان یک فرد بی‌ملاحظه و کسی که از آداب و معاشرت چیزی نمی‌داند، نگاه کنند، چرا که وقتی شما با صدای بلند و بصورت فریاد زنان و با (ایما و  اشاره)صحبت می‌کنید؛ اولا توجه منفی افراد را به خودتان جلب می‌کنید، ثانیا افراد تصور می‌کنند شما برای اثبات حرف‌های خودتان هیچ منطقی ندارید و تنها می‌خواهید حرف‌های خود را با صدای بلند اثبات کنید، وقتی در جمعی هستید هیچ‌گاه با صدای بلند صحبت نکنید. این کار شما را مغرور و از خود راضی جلوه می‌دهد. صدای‌تان باید آرام و یکنواخت و لحن‌تان باید با زمان و موقعیت حاضر در آن هماهنگ باشد.

ورزشکاران محترم استان همانطور که اکثرا اطلاع دارید در سوم بهمن ماه تبلیغات و بنرهایی مبنی بر برگزاری مسابقات بین المللی سوپرساباکی در ماکو در سطح شهر ماکو و کانالهای اجتماعی صورت گرفت درحالی که هیچ درخواستی نسبت به میزبانی در این استان از سوی سبک مذکور صورت نگرفته بود و طبق آیین نامه فدراسیون ورزشهای رزمی جمهوری اسلامی ایران برگزاری هر نوع فعالیت ورزشی در سطح استان منوط به صدور موافقت از سوی هیأت استان می باشد و در سطح مسابقات کشوری و بین المللی باید سبک مذکور در استان نماینده داشته و نماینده سبک بعد از درخواست میزبانی مسابقات ، هیأت استان موافقت نامه خود را به فدراسیون ارسال کرده و فدراسیون بعد از دریافت موافقت نامه اقدام به صدور مجوز مسابقات در استان مربوطه می نماید.

پس در نتیجه هیأت استان هم به استناد قانون اقدام به لغو مسابقات به دلیل (عدم صدور مجوز و عدم صدور موافقت نامه )نموده و به فدراسیون ورزشهای رزمی ، اداره کل ورزش و جوانان ، اداره ورزش و جوانان ماکو  و هیأت ماکو نامه ی جلوگیری برگزاری مسابقات را ارسال نمود.

که بعد از آن از سوی فدراسیون اولا نماینده ای در این استان معرفی کرده و توسط نماینده سبک در استان درخواست میزبانی شده و این هیأت نیز موافقت خود را به فدراسیون ارسال و فدراسیون نیز مجوز های مربوطه را صادر نمود.

حال این مسئله به مزاج جناب آقای ولیزاده-مسئول محترم منطقه آزاد ماکو خوش نیامده و کینه ای دل پرورده است

و در مسابقات بانوان که نائب رئیس بانوان استان طبق مجوز فدراسیون بعنوان ناظر مسابقات در سالن حضور داشته و در انظار عمومی و موقع معرفی تیم ها موقعی که مجری سالن از هیأت استان و نائب رئیس هیأت استان تشکر می نماید! ناگهان آقای ولیزاده که در سکو حاضر بودند به طرف مجری رفته و اعلام می کند حق نداری از هیأت استان حرفی بزنی و شروع به توهین لفظی و حرکات ایما و اشاره نموده و از روی سکو با عصبانیت پایین اومده و شروع به توهین به ( نائب رئیس بانوان بعنوان نماینده استان ، رئیس هیأت استان و کلیه شرکت کنندگان از ارومیه) می نماید و کلمات تهدید آمیز زیادی که از مطرح کردن بعنوان یک ایرانی شرم دارم، به طوری که یکی از حاضرین در سکو نائب رئیس بانوان را به بیرون از سالن برده و در ماشین شخصی خود مخفی می نماید و اعلام می کند که اصلا خود را نشان ندهید تا عصبانیت وی فروکش کند.

در حالی که ایشان بعنوان میزبان بوده و سرکار خانم تقی زاده بعنوان نماینده استان مهمان در شهر ماکو بودند و در شرع اسلام هم نسبت به بی احترام به مهمان علل خصوص به بانوان احادیث زیادی مطرح شده است.

«مولی امیرالمؤمنین علیه‌السلام» می فرمایند.:

الضّیفُ دَلیلُ الجَنّهِ وَ مَن لَمْ یُکرِمِ الضَّیفَ فَلیسَ مِنّی.

مهمان، راهنما به سوی بهشت است. هر کس مهمان را حرمت و گرامی ندارد او پیرو من نیست. (لئالی‌الاخبار، ج ٣، ص ۶۶)

یکی از آداب مهمانی “اکرام” و “احترام” به مهمان است. من بعنوان یک شهروند ایرانی از چنین رفتاری بعنوان میزبان واقعا شرم می نمایم و امیدوارم که ایشان کمی به رفتار و کردارشان در مسابقات اندیشیده تا شاید درس عبرتی برایشان باشد.

( فیلم لحظه ی بی احترامی ایشان در روی سکو و ترک سکو هنگام صحبت های مجری سالن و حرکات تهدید وار (ایما و اشاره) بصورت فیلم موجود می باشد که از ارائه فیلم خودداری می نمایم.)

در پایان از کلیه ی زحمت کشان و میزبانان (رئیس سوپرساباکی کشور، مسئول سوپرساباکی استان، هیأت شهرستان ماکو، اداره ورزش و جوانان ماکو) در برگزاری هرچه بهتر این دوره از مسابقات تقدیر و تشکر می نماییم.

داود ولیزاده-مسئول دفتر و روابط عمومی هیأت ورزشهای رزمی استان آذربایجانغربی

درباره admin

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*